pirmdiena, 2016. gada 25. jūlijs

Sveicināti sekotāji un citi interesenti!


Vienmēr esam pateicīgi par morālo atbalstu, ko saņemam no jums. Auces dzīvnieku aizsardzības biedrības komanda joprojām turpina cīņu ar vējdzirnavām, un kaut gan esam palīdzējuši kastrēt daudz kaķenīšu un runcīšu, šogad jau līdz vasaras vidum mūsu aprūpē nonākuši nu jau vairāk, kā 20 kaķēni.
Mēs darām savu darāmo, pat nepadomājot, ka jūs, mūsu atbalstītāji, nemaz nezināt, ar ko tieši nodarbojamies, ka jūs varbūt pat nezināt, kā mums varētu palīdzēt, ja tāda iespēja būtu, ka morāls atbalsts bez šaubām ir svarīgs, bet mēs reizēm nokļūstam neapskaužamā situācijā, gribot palīdzēt katram. Dzīvnieciņi jāglābj viens pēc otra, bet līdzekļu trūkst pat barībai. Visticamāk katrs dzīvnieka īpašnieks zina, cik izmaksā kaut viens mīlulis.
Cik izmaksā 20 izglābti kaķēni?
Lūk, šoreiz mazliet par mūsu ikdienu.
Mēs esam deviņi, katrs ar savu ideju un nolūku, bet visi klusībā ceram, ka kādreiz mūsu novada dzīvnieku labklājība būs pašsaprotama katra dzīvnieka turētāja atbildība, ka katrs mājdzīvnieks būs pieskatīts, mīlēts, reģistrēts, ka katrs mājdzīvnieku turētājs zinās, ka mūsu valstī ir vesels lērums likumu, kas jāizlasa, pirms nolemts uzņemties atbildību par kādu radību.
Mēs esam par saprātīgu rīcību, par to, lai nebūtu pamestu, nesamīļotu, slikti barotu, bez medicīniskās aprūpes atstātu dzīvnieku.
Kā nojaušat, šo uzskaitījumu varētu turpināt teju bezgalīgi, bet sāksim ar pamatiem.
Mūsu pirmais mērķis ir sasniegt katru, proti, zināt, ka visi novada iedzīvotāji apjēdz, cik grūti un dārgi ir uzturēt kaut vienu mājdzīvnieku, lai katrs, kas vēlas savā ģimenē kādu kaķīti vai sunīti, saprot, ka vispirms mājdzīvnieks nozīmē nopietnu darbu, izdevumus un atbildību, iespējams, pat divdesmit un vairāk gadu garumā un tikai pēc tam – prieku, ko sniedz kopā pavadītais laiks. Mājdzīvnieks pirmkārt nozīmē rūpes. Katram, kurš vēlas kādu pūkainu radību savā tuvumā, jāzina, ka dzīvnieka aprūpe prasa ne tikai zināšanas, bet arī daudz naudas.
Tieši šajās dienās biedrības aprūpē ir 14 kaķēnu. Kur varētu rasties kaķēni, kas nevienam nepieder? Kā zināms, no viena kaķu pāra šajā pasaulē iespējams rasties 20 000 dzīvnieciņu.
Kas notiktu, ja par šiem 14 kaķēniem neviens neliktos zinis? Pagaidām ir silti, bet pēc pāris mēnešiem iestāsies aukstums, un dzīvnieciņi sasniegs vecumu, kad paši radīs pēcnācējus. Vai mums par visiem kopā vienreiz pietiks prāta vienmēr domāt par savas rīcības sekām?
Ne visi no savvaļas mājās nogādātie kaķēni ir veseli, viņiem ir dažādi parazīti, slimības, dzīvnieciņi ir mežonīgi. Lai no mežonīga slima kaķēna izaugtu mierīgs veselībā starojošs mājas lepnums, jāiegulda ne mazums pūļu un laika, nereti ārstēšana aizņem vairākas nedēļas, kaķēni dažkārt nav glābjami bez mediķu palīdzības. Veterinārās medicīnas pakalpojumi ir dārgi, lai tos saņemtu, no Auces jādodas vismaz simts kilometru garā ceļā.
Lai dzīvnieciņus saķertu, jāizmanto speciāli ķeramie būri, tie jātransportē uz vietu, kur kaķēni mitinās, jāuzrauga, kas notiek, jāliek būros speciāla smaržīga barība, lai mazulīši pārvarētu bailes un beidzot ieietu krātiņā. Tas ir vienīgais veids, kā iespējams noķert mežonīgus kaķēnus. Tālāk seko transportēšana un neatlaidīgs darbs kaķēnu pieradināšanā. Tas prasa ne vienu vien nedēļu, ir gadījumi, ka pat vairākus mēnešus. Tāpat jānoķer un jākastrē kaķenītes, kas savus pēcnācējus laiž pasaulē kaimiņu šķūņos un saimniecības ēkās. Dažkārt grūsnas kaķenītes tiek atvestas no mājām un palaistas pilsētā. Lai tiek galā pašas. Rotaļlieta izaugusi, sāk radīt problēmas, no tās vienkārši atbrīvojas.
Dzīvnieciņi pie mums nenokļūst no laimīgām vietām, toties mēs viņus lutinām, cik spējam. Dodam labāko barību, ko varam atļauties, gādājam par patīkamiem dzīves apstākļiem, un brīvprātīgie velta neskaitāmas stundas kaķēnu dzīves nodrošināšanai tīrībā un pie pilnām bļodiņām.
Atliek vien padomāt, cik daudz jāstrādā, lai uzkoptu 14 kaķēnu tualetes, izmazgātu ēdiena trauciņus, sagatavotu pārtiku, iztīrītu actiņas pāris reizes dienā, iedotu zāles, turētu tramīgās radībiņas klēpī, kamēr viņi sāk murrāt un lēnītiņām pierod pie cilvēka, ar katru auklēšanas reizi tikai mazlietiņ.
Citi lielītos, mēs vienkārši varam atklāt, ka pagājušajā gadā pieradinājām 10 mežonīgus jau paaugušos kaķēnus, un tagad visi ir mīlīgi luteklīši un dzīvo laimīgi savās mājās.
Ir pāris cilvēku, kuri mums palīdz arī ar mežonīgo kaķēnu pieradināšanu, jo dažkārt viņiem nepieciešams klusums un vienatne un/vai iespēja mācīties no mājas kaķa, kurš jau zina, ka cilvēks nav ienaidnieks. Arī bez šiem palīgiem mums būtu klājies ievērojami grūtāk.
Lai atrastu mājas izglābtajiem dzīvniekiem, jāizmanto visas iespējas.
Meklējam atbalstītāju, draudzīgu dzīvnieku patversmju palīdzību, tīmeklī ievietojam bezmaksas un maksas sludinājumus, informējot pēc iespējas vairāk cilvēku.
Izklausās pēc tīrās izklaides, bet vai jūs esat mēģinājuši nofotografēt kaķēnu? Iespējams, ka no desmit pelēkiem, melniem, rudiem vai baltiem mākonīšiem tikai viena fotogrāfija būs lietā liekama.
Varbūt izklausās pēc ņaudēšanas un žēlošanās, bet ne gluži tā šī atskaite ir domāta.
Mums patīk tas, ko darām, mēs ar prieku sekojam izglābto radībiņu liktenim, nežēlojam ne laiku, ne citus resursus, ieskaitot naudu, mašīnas un citas lietas.
Taču šoreiz vēlējāmies atgādināt par sevi visiem līdzjutējiem tieši šādi, jo saprotam, ka neviens nesapratīs, kā iespējams mums palīdzēt, ja neizstāstīsim, kas mums nepieciešams. Biedrības budžets veidojas no biedru naudas un ziedojumiem. Vairākos veikalos Aucē un Bikstu Elvi atrodas mūsu ziedojumu trauki, kuros iespējams atstāt artavu, ko varat atļauties. Noder arī viens cents, jo no vairākiem jau sanāk kāda tablete caurejas apturēšanai. Vēl mazliet – arī pretparazītu tabletei, sakrājot vairāk – pretblusu līdzeklim. Un katru dienu – barībai. Nereti kaķēni, kā arī pieaugušie kaķi nedēļām ilgi jāārstē, lai atbrīvotu dzīvnieciņus no ļoti nepatīkamiem ausu parazītiem, kas ļoti bieži sastopami tur, kur trūkst aprūpes. 
Mums var ziedot, arī ieskaitot naudu kontā.
Daļa no šajā gadā līdz šim izglābtajiem, izārstētajiem un adoptētajiem kaķiem.

Kaķēni ( ne visi), kuri šobrīd dzīvo pie mums pagaidu mājās un gaida savus īstos saimniekus.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru